Zamestnanie na Verde Valley School

Autor: Kristián Filip | 30.6.2014 o 20:56 | Karma článku: 5,40 | Prečítané:  752x

Na Verde Valley School som prišiel v auguste ako žiak, škola mi ponúkla vzdelanie, no po skončení štúdia mi to isté miesto ponúka zamestnanie. Pracujem 8 hodín denne, 40 hodín týždenne a 5 dní do týždňa. Pracujem za minimálnu mzdu, ale v porovnaní s mojím minuloročným zamestnaním na Slovensku zarábam trikrát  viac.

Budúcu sobotu budem pracovať štvrtý týždeň a na prácu sa nemôžem sťažovať. Pracujeme na škole iba dvaja žiaci a pomáhame skutočne s čímkoľvek. Každé ráno polievame kvety a potom pomáhame pripraviť posedenia na udalosti, ktoré škola ponúka cez leto, keď sa priestory nepoužívajú na vzdelávacie účely. Nábytok na udalosti prenášame na školskom pick-up trucku a golfovom vozíku a jednoducho plníme úlohy, ktoré nám naša šéfka postupne prideľuje. Práca zvyčajne nie je stresujúca, jedinou výnimkou bol tzv. Reunion Weekend, kedy prišli absolventi školy najrôznejších ročníkov od 1963 až po 2000 a my sme museli zabezpečiť stoly, stoličky a iné vybavenie na každú udalosť na programe.

Avšak tam sme sa aj stretli s absolventmi z 80. rokov, ktorí nám rozprávali príbehy z ich čias, kedy na škole nevládli prísne pravidlá a kedy učitelia fajčili marihuanu spolu so žiakmi. Počas môjho zamestnania sme sa so spolužiačkou stretli so zaujímavými ľuďmi. Rozprávali sme sa s dcérou zakladateľa školy, mali sme rozhovor o aférach školy s vyhodeným učiteľom matematiky a stretol som sa s druhým riaditeľom v histórii Verde Valley School, ktorý bol mimochodom Čech. Ten, napriek problémom s rozprávaním po porážke, mi povedal, že žije v Amerike cez 50 rokov a že by v Česku nikdy nedosiahol to, čo dosiahol tu v Spojených štátoch.

A nakoniec, som rád, že sa mi dostalo pracovať na mieste, ktoré mám skutočne rád a má miesto v mojom srdci. Pomáham miestu, ktoré mi poskytlo vzdelanie a odrazový mostík v mojom živote v Spojených štátoch. Bez Verde Valley School by som nebol pripravený na vysokú školu v Spojených štátoch, bez Verde Valley School by som nevedel, čo je to dobrý a vzdelaný učiteľ, bez Verde Valley School by som nevedel, čo to znamená žiť šťastne. To všetko, a predovšetkým dobré a silné hodnoty mi dala Verde Valley School.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Už ste čítali?