Zbrane

Autor: Kristián Filip | 29.6.2014 o 22:52 | Karma článku: 2,51 | Prečítané:  790x

Napriek obrovskému množstvu strelieb v Spojených štátoch sú zbrane stále populárne, vyhľadávané a ochraňované americkými občanmi. Pre nás, Európanov je to tažké na pochopenie, no v Spojených štátoch a v Kanade sú zbrane samozrejmosťou. Momentálne zostávam s rodinou z Kanady, ktorá má plný arzenál zbraní a pred týždňom sme boli strieľať.

Hneď po Graduation som odišiel so spolužiačkou Haley Cox do jej domu vo Village of Oak Creek, kde sa nedávno presťahovali z Floridy. Rodina pôvodom z Kanady sa o mňa stará počas môjho letného zamestnania na Verde Valley School. A teda minulý víkend v nedeľu ma zobrali strieľať na terče zo skutočných zbraní.


Zbrane majú nenabité, bezpečne zamknuté v trezore, čím zabezpečujú najväčšiu bezpečnosť. Zbrane sme vybrali z trezoru, uložili do auta a odišli na miesto vzdialené od civilizácie. Tam sme potom rozložili terče a začali striľať od najjednoduchších pušiek až po brokovnice a poloautomatický samopal.

Bol to nepochybne skvelý zážitok a nová skúsenosť, no predovšetkým ma to prinútilo zamyslieť sa nad tým, aké by to bolo, keby si každý Američan vlastniaci zbrane dal záležať na bezpečnosti svojich zbraní tak ako táto rodina. Myslím, že Spojené štáty by boli bezpečnejšou krajinou. No v prvom rade je podľa mňa potrebné zamyslieť sa, či ten luxus vlastnenia zbraní je skutočne hodný toľkého násilia a krvyprelievania.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Už ste čítali?